14 січня 2017 року на сайті мережі АЗК «БРСМ-Нафта» була опублікована інформація щодо чергової рейдерської атаки на її майно, що мала місце 21 грудня 2017 року. Це вже не перші повідомлення цього підприємства про шахрайське захоплення мережі, але жодних фактів не наведено.Ми вважаємо, що такі інформаційні приводи управителі мережею АЗК використовують у власних інтересах. Головною причиною можливе ухиляння від сплати податків та компенсацій завданих збитків постраждалим внаслідок Васильківської трагедії.
Нагадаємо, що 8 червня 2015 року на нафтобазі в смт. Глеваха (Васильківський район, Київська область), власниками якої є вищезгадана компанія, сталася пожежа. У її результаті загинуло 6 осіб, травмовано — 16. Для гасіння полум’я залучили орієнтовно 940 осіб та 117 одиниць спецтехніки. Зупинити вогонь пожежникам вдалося тільки через 12 днів. Ця пожежа є однією з найбільших трагедій, що сталися в Україні у 21 столітті. Понад 3000 мешканців є постраждалими внаслідок пожежі. За попередніми розрахунками, вартість завданих збитків становить понад 2 мільярда гривень.
Ми переконані, що інформація щодо «рейдерського захоплення» мережі АЗС «БРСМ-Нафта» – це спланована дія задля того, щоб оминути відшкодування заподіяних збитків. Керівники компанії уникають відповідальності за заподіяну шкоду 3 тисячам громадян. Тому вважаємо за необхідне здійснити низку дій для встановлення справедливості в цій ситуації. Ми, ГО «Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії», звернулися до правоохоронних органів. Своєю заявою в прокуратуру ми вимагаємо провести розслідування та не дозволити вище згаданому підприємству уникнути сплату компенсацій населенню.
Громадяни, що мешкають у зоні пожежі, отримали моральну шкоду у вигляді низки чинників, що травмують психіку. Це пов’язане із впливом на здоров’я та ушкодженням майна (городина, яку громадяни використовували для власного споживання та реалізації). Пожежа також спричинила негативні наслідки для довкілля. Через порушення містобудівного законодавства, правил технічної та екологічної безпеки, нафтобаза функціонувала як аварійно небезпечний об’єкт. А трагедія, що сталась, була загрозою для життя людей кількох населених пунктів через близькість нафтобази до військового складу боєприпасів.
Тому вважаємо вкрай необхідним втрутитись у поведінку власників мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та перешкодити уникненню відшкодування збитків.
Пресс–служба
ГО «Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії»